האיים המלדיביים – תעודת זהות

האיים המלדיביים – תעודת זהות

שמם הרשמי של האיים הוא רפובליקה המלדיבים. זוהי מדינה המורכבת מ- 1,192 איים שרק כמאתיים מהם מיושבים. הרפובליקה ממוקמת באוקיינוס ההודי, כ- 700 קמ’ דרומית מערבית לאי סרילנקה. זוהי המדינה המוסלמית הקטנה ביותר ובכלל המדינה הקטנה ביותר ביבשת אסיה.

על מאלה – Male, עיר הבירה של מלדיביים

עיר הבירה נקראת מאלה וממוקמת על אי האלמוגים אטול ומאכלסת בתוכה כ- 104,000 תושבים שמהווים כשליש מאוכלוסיית המדינה. העיר מחולקת לחמישה רובעים אך הרובע החמישי ממוקם על האי השכן וילינגילי. חלק זה של האי משמש לתיירות וכמעט אין בו מגורי תושבים.
עיר הבירה מאלה משמשת כעיר מסחר, וממנה יוצאות הסחורות שהאיים מלדיבים מייצאים. היצוא העיקרי: אגוזי קוקוס, קופרה שהוא בשר אגוז הקוקוס שממנו מייצרים את שמן הקוקוס וקונכיות.
לעיר הבירה מאלה יש שדה תעופה בינלאומי אך הוא שוכן על אי הולולה הסמוך. באי אטול אין מקום לשדה תעופה ולא לבניה נוספת כלשהי. שטח האי והעיר בעקבותיו מצטמצם עקב עליית מפלס המים.
ב- 1965 קיבלה הרפובליקה את עצמאותה, עד אז היו האים תחת שלטון בריטניה. המשטר של מלדיביים הוא משטר נשיאותי, זוהי המדינה השטוחה ביותר בעולם.

על אוכלוסיית מלדיבים

רפובליקת מלדיביים מורכבת ממהגרים שהיגרו לאיים ממדינות אסייתיות שכנות. השפה המדוברת היא דיבהי ששורשיה הם הניבים של תת היבשת ההודית. באיים מתגוררים למעלה משבעים אלף עובדים זרים ועוד כשלושים אלף שוהים בלתי חוקיים.
כלכלת הרפובליקה מושתת על ארבעים אחוז חקלאות ושישים אחוז מההכנסות באות מהתיירות. זאת הסיבה שהממשלה מעודדת השקעות בתיירות.
בתי המלון ואתרי הנופש הם מהיפים בעולם. האיים מוקפים בחולות לבנים ובאתרי צלילה מהיפים בעולם. באתרים אלה תוכלו לצלול עם צבי ים, כרישים בלתי מזיקים, מורנות ועוד שוכני ים נדירים נוספים. סביב איי האלמוגים יש להקות דגים צבעוניים. סביב החופים יש חורשות של עצי קוקוס ודקלים. הים צבוע בצבעי טורקיז עזים והשקיעות שם מרהיבות ביופיין. הספורט הימי באיים המלדיביים, מפותח מאוד על כל ענפיו.
כל כפר ועיירה ממוקמים על אי נפרד, אותו אפשר להקיף בהליכה איטית שאורכת בערך חמש עשרה דקות.
משדה התעופה של מאלה מגיעים לכל אחד מהאיים במטוס ימי, אותו מפעילות שתי חברות תעופה. ההסעה הזו כלולה במחיר חבילת הנופש. יש גם אפשרות להגיע אל אתרי הנופש בסירות מנוע או סירות של המקומיים, מעין אוטובוס ימי, שנקרא דוני (Dhoni) באיים עצמם אין תחבורה ציבורית מהסיבה הפשוטה שהם קטנים כל כך שתחבורה יבשתית ממש מיותרת.
אם תרצו לראות את פלאי המעמקים של האיים המלדיביים, מבלי להירטב, תוכלו לערוך טיול בן ארבעים וחמש דקות בצוללת גרמנית ששופצה ובהמשך לטייל בנופים ופולקלור שמעניינים אתכם.

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button