מה אוכלים במלדיבים?

בהמלך שהייתכם במלדיבים, תשימו לב שהברים במלונות המפוארים אינם יורדים מהבריםבערים הגדולות בעולם, בכל הנוגע ליינות ומשקאות אלכוהוליים. יאכטות רבות המבצעות הפלגות קצרות או ארוכות יותר, מציעות לאורחיהן מבחר לא קטן של משקאות ללא אלכוהול ואלכוהוליים כאחד.
שימו לב שלפי חוק, אין להכניס בקבוקי שתיה חריפה לתוך המלדיבים.
במידה ויצאתם לסיור באחד הכפרים המקומיים על אחד האיים, סביר להניח שלא תוכלו לבחור באיזו מסעדה לסעוד, כיוון שהרעיון של לאכול בחוץ הוא די חדש במלדיבים. אלו האחרונים עדיין מעדיפים לסעוד בביתם או לצאת לקפה (Cafa), המגיש טעימות מקומיות ותה, אשר כל כך חשוב למקומיים.
כאשר יצא לכם לבקר במאלה, תיווכחו לראות שהאי הראשי אינו כמו האחרים באטול ומציע מגוון רחב של קפה, דוכני מזון, מזללות, מסעדות אותנטיות וגורמה בסגנונות שונים (הודי, תאילנדי…). “הבעיה” היחידה שאנו צופים באזור היא העובדה שבמלדיבים מכירת אלכוהול אסורה באיים המאוכלסים ומאלה איננה יוצאת דופן.
לאלו שמחפשים מסעדות איכותיות ואותנטיות, אנו מציעים לחפש קרוב יותר למרכז הנופש שלכם. רוב בתי המלון במלדיבים השקיעו רבות על מנת לספק ללקוחותיהם את השרות המקסימלי מכל הבחינות ולא פסחו על החלק הקולינרי עם מסעדות פאר שאינן מתביישות ממסעדות אחרות בעולם. כמו כן, בתי מלון רבים, הגדילו ראש ואף הביאו אליהם ייננים מהטובים בעולם!
לעומת זאת, רוב היאכטות מציעות לאורחיהן תפריט קבוע מראש, למרות שאחת או שתיים מהן משתפות פעולה עם מסעדות מפוארות מבתי מלון שונים ויכולות להציע את תפריטי המסעדה.
לידיעתכם, במלדיבים קיים פיקוח ברמה גבוהה ביותר של משרד הבריאות בכל הנוגע להיגיינה במקומות אכילה, לכן הסירו כל חשש מליבכם.

חנויות תה במלדיבים

ה-“Tea Shop” המסורתי ב- ‘Male הוא עדיין הפופולרי ביותר בקרב המקומיים. כאן תוכלו ליהנות ממאכלים מקומיים, ומידי פעם המקום גועש רעש ופעילות.
יש כמה חנויות תה פזורות ברחבי האי. אם אתם ממהרים זהו המקום האידיאלי, מכיוון שהשירות ניתן במין גרסא מקומית של “מזון מהיר”. חנויות התה נפתחות מוקדם בבוקר, מ-5:00 בבוקר, ונסגרות ב- 13:00 בצהריים.

בתי קפה במלדיבים

בתי הקפה הם הגירסה המודרנית של חנויות התה. בתי הקפה מגישים מגוון חטיפים, וארוחות מהירות כגון אטריות ואורז מטוגן.
בתי הקפה בדר”כ קטנים ונעימים, והם מציעים ארוחות טובה במחירים נמוכים (בהשוואה למסעדות).
בתי קפה נפתחים בבוקר, בסביבות 8:00 – 9:00, ונשארים פתוחים עד 1:00 בלילה.